6/5میلیون نفر در ایران بیکارند و یا کسانی هستند که اشتغال ناقص دارند و یا کسانی هستند که از جست و جوی کار دلسرد شدند و به خارج از بازار کار رفته ا ند. طبق این گزارش 23/3در صد این افراد جوانان 15تا29 سال هستند. همچنین بر اساس شاخص های رشد قتصادی بین سال های 1996تا2014 نسبت به کشورهای منطقه و جهان سطح پایین تری داشته ایم و این رشد اقتصادی تقریبا از سال 89تا90هیچگاه اشتغال زا نبوده است .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

چرا خرما بهترین گزینه برای افطار است؟ مصرف خرما در افطار علاوه بر این که در روایات و احادیث به آن بسیار توصیه شده است، سبب کنترل اشتها شده و از پر خوری در افطار جلوگیری می کند. خرما همچنین موجب تنظیم قند خون و بازیابی توان ذهنی و عضلانی می شود.

-----------------------------------------------------------------------------------

عوامل تاثیر در قد نهایی کودکان: مهم ترین عامل تاثیر گذار در قد نهایی کودکان پدر و مادر آنهاست به عبارتی از یک پدرو مادر قد بلند فرزند بلند قدی زاده میشود و همین امر در مورد پدر و مادر قد کوتاه هم صدق میکند اما هفت بیماری تاثیر گذار در قد کودکان شامل : 1-بیماری های کلیوی 2-بیماری های کبدی 3-بیماری های دیابت 4-سوء تغذیه شدید 5-نواقص ژنتیکی 6-کم کاریه تیروئید 7-راشیتیسم 8-بیماری های ترنر

---------------------------------------------------------------------

ساخت تصادفی یک رنگ جدید یک دانشمندان هندی که در ایالات متحده مشغول به فعالیت است توانست تا به صورت تصادفی به رنگ جدیدی دست پیدا کند که این رنگ یک پرده ویژه از آبی است که پیش از این در طیف رنگ های جهان وجود نداشته است. سیناپرس- در سال 2009 میلادی بود که یک پروفسور علوم شیمی در دانشگاه ایالتی اورگان حضور داشت، برای انجام تحقیقاتی ویژه به سراغ دانشجویان خود رفت. هدف از آزمایش های این دانشجویان این بود که بتوانند مواد شیمیایی مختلف را برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی با یکدیگر ترکیب کنند و در نهایت آنها را تا 2 هزار درجه فارنهایت (یک هزار و 93 درجه سانتی گراد) حرارت بدهند. جالب است بدانید که رنگ کشف شده توسط این شیمیدان، نخستین رنگ جدیدی است که پس از 200 سال کشف شده است و به این ترتیب می توان انتظار داشت که یافته این شیمیدان هندی در سطح گسترده ای مورد استقبال قرار بگیرد. در نتیجه این فرایند یکی از دانشجویان که اندرو اسمیت نام داشت توانست تا موادی را با یکدیگر ترکیب کند که نتیجه به دست آمده از آنها به رنگ بسیار ویژه ای در آمده و طیف منحصر به فردی از آبی را ایجاد کرده بود. این دانشمند هندی که سوبرامانیان نام دارد بلافاصله با دیدن این ماده شروع به تحقیق بر روی آن کرد و توانست تا نوع جدیدی از رنگ را به ثبت برساند. سوبرامانیان در این باره می گوید: «می دانید لویی پاستور چه می گوید؟ او می گوید که شانس، ذهن های هوشیار را مورد لطف قرار می دهد. انسان ها برای چند قرن به دنبال یک رنگ آبی ویژه و با دوام بوده اند و سرانجام ما پس از سال ها چنین چیزی را کشف کرده ایم.»